Понеділок, 29.04.2024, 04:48
Вітаю Вас Гість | RSS

Вчитель физичного виховання Малько Ярослав Петрович

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 7
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

ДЛЯ БАТЬКІВ

ЗДОРОВ'Я ДИТИНИ

Важливі особливості здорового харчування.

 

Одне з найважливіших завдань батьків полягає в тому, щоб виробити в дитини звичку до здорового способу життя.

 

Нічні пробудження дітей: наукові дані

Хоча багато хто з нас пов'язує нічні пробудження винятково з немовлятами, усі здорові люди неодноразово прокидаються серед ночі...

 

Вплив електронних пристроїв на мозок дітей.

Дворічний малюк просить ваш смартфон або планшет, щоби подивитись відео чи пограти у гру...
 
Домашні тварини приносять багато користі: вони несуть радість, допомагають зміцнювати наше емоційне та фізичне здоров'я...

 

Особливості харчування юного спортсмена.

Правильне харчування дуже важливе для дітей і підлітків, які займаються спортом...

 

Гімнастика, фізичні вправи, ходьба повинні міцно ввійти
в повсякденний побут кожного, хто бажає зберегти
працездатність, здоров’я, повноцінне радісне життя.
Гіппократ

 

Одним із головних завдань педагогічного процесу є оздоровлення дітей. Щоб ця робота мала успіх, батьки повинні стати не тільки спостерігачами, але й безпосередніми учасниками.
 
 
Основними напрямами фізкультурно – оздоровчої роботи є:
 
1. Загальновідомі види рухової активності: ранкова гімнастика, рухливі ігри та фізичні вправи під час прогулянок, фізкультхвилинки на заняттях із розумовим навантаженням і фізкультурні паузи між заняттями.
 
2. Навчальні заняття з фізичної культури як основна форма навчання рухових навичок і розвитку оптимальної рухової активності.
 
3. Самостійна рухова активність дітей, що виникає за ініціативи дітей, а не за сидінням за комп’ютером чи телевізором.
 
4. Загатновуючі процедури:
 
4.1.Умивання прохолодною водою обличчя, рук до ліктя.
 
4.2. Вологе обтирання тіла рукавичкою (тканину краще просочити відворотом м’яти, ромашки, чебрецю, любистку). Для дітей від 3 років і більше проводити щодня після ранкової гімнастики або денного сну. Тривалість – 1 хвилина. Температура води від +34 С до +23 С (з поступовим зниженням)
 
4.3. Провітрювання кімнат здійснювати через 1,5 – 2 години, холодної пори року діти впродовж 15 – 20 хвилин при відсутності дітей. Теплої пори року перебування дітей, при відчинених фрамугах, температура в приміщенні не вище 20 – 22 С, уникнення протягів.
 
4.3. Обов’язково прогулянка на свіжому повітрі. Оптимально – тричі на день (але не менше двох – до і після денного сну в дошкільному закладі.)
 
5. Супутні заходи: ігри, праця в природі, самостійна рухова діяльність, колективне виконання загально розвивальних вправ, рухливих ігор.
 
6. Правильний режим дня і раціональне харчування дитини
 
7. Виховання інтересу до активної рухової діяльності та формування потреби в систематичних заняттях фізкультурою.
 

Як обрати спортивне взуття для дитини


Спортивне взуття повинне підтримувати стопу при активних рухах. Для профілактики травм важливі: негладка, амортизуюча підошва і щільна фіксація. “Липучки ” або шнурки дозволяють досягти ідеального облягання ніг з урахуванням їх анатомічних особливостей. Чешки дітям надягають тільки на музичні заняття, для занять фізкультурою вони не підходять. Тонка шкіряна підошва ковзає і не амортизує, фіксацію і підтримку стопи чешки також не забезпечують.
 
 
 
Поради батькам щодо фізичного виховання дітей:
1. Щоденно разом із дітьми виконуйте ранкову гімнастику,
2.Здійснюйте загартовуючи процедури; виходьте на прогулянки;
3. Залучайте дітей до виконання основних рухів - вправляйте в ходьбі, бігу, стрибках, повзанні, лазінні, рівновазі, вправах із м'ячем;
4.Разом з дітьми здійснюйте пішохідні прогулянки, туристичні походи;
грайте в рухливі, спортивні ігри;
5.Облаштуйте в квартирі спортивний куточок;
6. Катайтеся разом з дітьми на велосипедах, роликах; грайте у бадмінтон,
теніс, футбол, баскетбол, з м'ячем; плигайте на скакалці; плавайте та грайте на воді;
7. Беріть участь разом з дітьми у проведенні свят, розваг, днів здоров'я, зборах, конференціях, лекціях з питань здоров'я, фізичного виховання дітей, організованих у дошкільному закладі.
Ранкова гімнастика
Щоденне виконання ранкової гімнастики має велике значення з погляду оздоровлення. Більшість із Вас знають як корисно впливає гімнастика на здоров’я дітей. Виконуючи в ранці деякі легкі комплекси вправ дитина отримує заряд бадьорості на цілий день. Ці вправи покращують всі дії органів та їх систем, сприяють розвитку необхідних рухових навиків, укріпленню м’язів, формуванню правильної осанки. Ранкові вправи потрібно робити перед сніданком(тривалість вправ 5-6 хвилин). В холодну пору зарядку потрібно робити при відкритій фрамузі, в теплу пору – краще на вулиці. Дитина повинна бути одягнена так, щоб одяг не заважав рухові. Триматись прямо, поставивши ноги на ширині плечей. Плечі держати прямо, вільно рухати руками, не опускати голову.
Загартування
Якщо ви бажаєте бачити свою дитину фізично міцною і здоровою загартовуйте її. Для цього можна широко використовувати натуральні природні фактори – повітря, воду, сонце. Привчаючи дитину ще з раннього віку до свіжого повітря, холодної води, виховуйте у неї вміння долати труднощі. Але перш ніж розпочати загартовування обов’язково побесідуйте з лікарем. Позитивний ефект від загартовування отримаєте тільки в тому випадку, якщо його проводити систематично з врахуванням індивідуальних особливостей вашої дитини.
 
Необхідно:
1. Врахувати вік, стан здоров’я.
2. Постійно проводити загартовуючі процедури.
3. Поступово збільшувати силу впливання природного фактору.
Десять порад батькам
1. Підтримуйте інтерес дитини до занять фізичною культурою, у жодному разі не проявляйте зневагу до фізичного розвитку, так як приклад дорослих в цьому питанні надзвичайно важливий.
Як ви ставитеся до фізичної культури, так буде ставитися до неї і ваша дитина. Часто дитина живе під вантажем заборон: "не бігай", "не Шуми", "не кричи голосно". Обмеження потреби у самовираженні особливо позначається на зниженні самооцінки і активності підростаючої людини.
Ви повинні добре знати потреби і можливості своєї дитини і як можна повніше враховувати їх.
 
 
2. Всебічно підтримуйте в своїй дитині високу самооцінку - заохочуйте будь-яке його досягнення, і у відповідь ви отримаєте ще більше зусиль.
Висока самооцінка - один із потужних стимулів для дитини виконувати будь-яку роботу, будь то домашнє завдання або ранкова гігієнічна гімнастика.
На заняттях фізичною культурою витримуйте єдину лінію поведінки" обох батьків, не допускайте протилежних розпоряджень (мама - "вистачить бігати"; тато - побігай ще хвилин п'ять).
Єдина думку батьків сприяє підвищенню інтересу дитини до физкультурних занять.
 
З. Спостерігайте за поведінкою і станом своєї дитини під час занять фізичними вправами, спробуйте зрозуміти, чому дитина вередує, не виконує, здавалося б, елементарних розпоряджень батьків, яка причина її негативних реакцій (втома або якесь приховане бажання - наприклад, дитина хоче швидше закінчити заняття фізкультурою, щоб дивитися цікаву програму). Не шкодуйте часу і уваги на те, щоб встановити з нею душевний контакт.
 
4. У жодному разі не наполягайте на продовженні тренувального заняття, якщо дитина не хоче займатися. З'ясуйте причину відмови, виправте її і лише після цього продовжуйте заняття.
 
 
 
5. Не сваріть своєї дитини за тимчасові невдачі.
 
 
6. Визначте індивідуальні пріоритети дитини у виборі фізичних вправ.
Хоча практично всім дітям подобаються рухливі ігри, але деяким з них не вистачає якихось якостей, фізичної сили.
Не відмовляйте дитині в проханнях купити йому гантелі або навісну поперечину для підтягування (він хоче наслідувати свого улюбленого героя книги або кінофільму в силі і спритності).
7. Не міняйте занадто часто набір фізичних вправ, нехай дитина виконує комплекс вправ, що йому подобається, як можна більше, щоб міцно засвоїти разученi рухи.
 
8. Вимагайте, щоб дитина, дотримуючись культури виконання фізичних вправ, не допускала розхлябаності, недбалості, виконання абияк, все робила "взаправду".
 
9. Не перевантажуйте дитину, враховуйте її вік, настрій, бажання. Не застосовуйте до неЇ суворих заходів, намагайтеся привчати її до фізичної культури власним прикладом.
 
 
10. Пам'ятайте три непорушних правил закону, які повинні супроводжувати вас у вихованні дитини: розумiння, любов i терпiння!!!
 

 

921-001_i

Міністерством молоді та спорту затверджені нові тести і нормативи для проведення щорічного оцінювання фізичної підготовленості населення, що почнуть діяти у 2017 році. Відповідний наказ підписаний міністром Ігорем Ждановим.

Зокрема, документом передбачено обов’язкове щорічне тестування учнівської та студентської молоді навчальних закладів усіх типів незалежно від форми власності.
Система оцінювання складатиметься з тестів на витривалість, силу, швидкість, спритність та гнучкість. Тестування проводитиметься за чотирма рівнями фізичної підготовленості: високий, достатній, середній та низький.
Окремо документом встановленні нормативи для щорічного оцінювання фізичної підготовленості учнів молодшого шкільного віку (10 років), середнього шкільного віку (11-15 років), старшого шкільного віку (16-17 років) та студентів вищих навчальних закладів.
Наказом Мінмолодьспорт також затверджена Інструкція, якою визначено особливості організації проведення тестування фізичної підготовки, виконання тестів та фізичних вправ, а також оформлення результатів тестування.
У Міністерстві молоді та спорту висловили переконання, що починаючи з 2017 року проведення щорічного оцінювання фізичної підготовленості громадян стане головним показником системи контролю за станом фізичного розвитку та здоров’я українців, сприятиме формуванню у них потреби в руховій активності, формуванню здорового способу життя, патріотизму та національної свідомості.

Наказ Мінмолодьспорт № 4665 від 15.12.16 року “Про затвердження тестів і нормативів для проведення щорічного оцінювання фізичної підготовленості населення України”

 

ВИМОГИ ДО ЗОВНІШНЬОГО ВИГЛЯДУ УЧНІВ

 

Вимоги до одягу

Учень повинен приходити на урок з фізичної культури в спортивній формі.

Про те, як правильно обрати спортивну форму детальніше у статях:

Як правильно вибрати спортивну форму для дівчинки

               Від того, наскільки вдало і правильно ви зможете обрати спортивну форму на фізкультуру, в багатьох моментах будуть залежати оцінки вашої длнечки. І це без перебільшень! Вдало купити спортивну форму для дитини насправді не так просто, як може здаватись на перший погляд. Оскільки при виборі одягу на фізкультуру потрібно враховувати чимало характеристик – колір, матеріал, фасон, ціна, додаткові можливості (як-от відстібний капюшон, блискавки чи завз’язки на штанинах для можливості регулювання їх ширини, додатковою вентиляції). Як зробити вдалий вибір дитячої спортивного костюму чи комплекту? Поради дасть наш оптовий дитячий інтернет-магазин Bubnilka Модель і фасон Ніяких приталених фасонів! Звичайно, дівчинка не повинна бути одягнена в костюм, який схожий на мішок, але дитина повинна приміряти одяг і заздалегідь подумати з батьками, чи комфортний цей фасон, чи немає елементів та деталей, які стримують її рухи. Адже дизайн спортивного одягу – це питання не на першому місці. Ви вибираєте одяг, в якому дитині повинно бути зручно бігати, стрибати, присідати, робити махи руками і ногами тощо. Також правильний фасон важливий не лише з точки зору зручності, але й безпеки, здоров’я дитини. Тісний одяг порушує кровообіг, ускладнює дихання, може стати причиною перегріву під час тренувань. Які тканини обирати Сьогодні дуже багато якісних синтетичних матеріалів – і їх дуже активно використовують відомі виробники. Але сталась певна підміна понять, які вводять покупців в оману. Багато неякісних брендів спекулюють на темі синтетичного спортивного одягу. Адже відомо, що якісний синтетичний матеріал справді дає можливість шкірі дихати, має відмінні показники теплообміну, вентиляції, ці тканини буквально миттєво сохнуть, м’які і приємні на дотик. Але у випадку з дитячим спортивним одягом дуже важливо, аби внутрішня сторона одягу (тобто підкладка) була натуральні. Бо синтетика в більшості випадків натирає шкіру, тому синтетичним, наприклад, спортивний костюм чи курточка можуть бути ззовні, але підкладка – із натуральних та екологічно чистих матеріалів. А от маловідомі неякісні виробники часто зсередини пристрочують сітчасту синтетичну тканину. Здається, що вона підвищує вентиляцію. Насправді ж від цієї сітку немає ніякого толку – вона лише дуже сильно подразнює дитячу шкіру, а під час тренування тертя по розігрітій і вологій дитячій шкірі може призвести до серйозних ран, кривавих подряпин. На фото: бововняна футболка на дівчинку, Інтернет-магазин Tovarik.com.ua Додаткові елементи та фурнітура Важливо, аби спортивний костюм був з кишенями. На фізкультурі дитині можуть знадобитись серветки чи лейкопластир – такі корисні дрібнички повинні бути під рукою. Також діти швидко переодягаються, тому важливо ще під час покупки перевірити, наскільки якісні блискавки та застібки, заклепки – чи не відірвуться вони вже після кількох різких спроб застібнути кофту. Змінна форма Важливо, аби у дитини були хоча б 2 комплекти спортивного одягу на фізкультуру – легкий та більш теплий. Це важливо, оскільки заняття можуть відбуватись як у приміщенні спортзалу, так і на вулиці. Часто батьки купують якісний варіант вуличного костюми на будь-яку погоду. Наприклад, вітровку-кофту, яка дозволяє відстібнути капюшон і навіть рукава, перетворюючись на спортивний жилет. За таким же принципом можуть спортивні штани трансформуватись в шорти. Для занять в спортзалі також потрібні два комплекти форми. Для дівчинки це важливо. Як мінімум, щоб не ходити завжди в одному й тому ж одязі. А також з точки зору зручності. Шортики та майка/футболка потрібні у випадку активних вправ. А от спортивні лосини потрібні, якщо дівчинка виконує розтяжки, кувирки, тобто часто контактує тілом з підлогою. Для теплої пори року, коли діти в основному займаються спортом на вулиці, не рекомендується купувати форму світлих кольорів, оскільки будь-які плями від калюж, трави будуть миттєво помітні, а вивести їх, не пошкоджуючи якість тканини, нелегко. Оптимальним варіантом для цього періоду є спортивний костюм синього, темно-зеленого, бордового, фіолетового та чорного кольорів. Якщо дівчинка полюбляє яскраві кольори, то це можуть бути доповнення на костюмі — наприклад, різнокольорові яскраві вставки, смужки, написи. Також можна доповнити костюм яскравим спортивним топом чи футболкою, майкою. Також для занять спортом на вулиці для дівчат будуть не зайвими спортивні смужки або пов’язки на голову. Це зручно, якщо у дівчинки довге волосся – воно не буде падати на очі, також піт не буде стікати по обличчю, такий спортивний головний убор буде гарним помічником в дощову погоду.

 

Як правильно вибрати дитячий спортивний костюм для хлопчика?

 

            Всі батьки прагнуть до того, щоб їх діти виросли здоровими. Особливу увагу потрібно приділяти їх фізичному розвитку, а для цього у дитини повинна бути підходящий одяг. Дитячий спортивний костюм для хлопчика повинен бути не тільки зручним, але і безпечним. А ще хочеться, щоб він був красивим. Як же зробити правильний вибір?

Дизайн і різновиди

               На щастя, на сьогоднішній день асортимент такого одягу дуже великий. Її можна підібрати для всіх видів спорту. Перш за все, необхідно дати оцінку потребам і можливостям юного спортсмена. Дитяча такий одяг дуже схожа на дорослу. Але для школярів варіанти більш яскраві. На них часто можна побачити зображення зірок спорту або їх імена. Такий дитячий спортивний костюм для хлопчика буде прекрасно мотивувати його на успіх.

Толстовки з капюшонами

             І дівчатка, і хлопчики носять подібну річ із задоволенням. У ній дуже тепло і зручно. Сьогодні дизайнери створили такі дитячі спортивні костюми для дівчаток, в комплект яких входять сукні, топи та спідниці. До них додатково можна купити сумки, шапки, ремені та інші аксесуари.

Тканина

          Вибираючи дитячий спортивний костюм для хлопчика, потрібно звернути увагу на наявність отворів, які допомагають тілу дихати. Для зимових занять спортом краще вибирати водонепроникну тканину, щоб дитина залишалася сухим. Для весняно-осінніх прогулянок віддавайте перевагу джинсової або вельветової тканини. Вона дуже міцна і прослужить вам досить довго. Головне, щоб одяг був легкою і зручною, а тканина прекрасно вбирала піт. "Adidas" є такою фірмою, яка створює одяг не тільки для спортивних занять, а й для прогулянок. У створенні своїх моделей вони звертають увагу на кожну дрібницю. Спортивний костюм дитячий «Адідас» прекрасно пропускає повітря через спеціальні вставки. Він відмінно стирається, не дуже брудниться, добре висихає і надовго зберігає свій колір. Для занять фізкультурою краще вибирати такі моделі, в складі яких є бавовна і еластан. Для прогулянок можна купити повністю натуральний костюм. Для літа краще вибирати комплект з шортів та майки. Головне, щоб він був зручного крою. Дитячий спортивний костюм для хлопчика повинен бути підібраний з розумом. Вам необхідно врахувати всі нюанси, щоб вашому малюкові було в ньому дуже комфортно!

Сезонні види спорту

         Вам знадобився зимовий костюм? Тоді вибирайте багатошарову куртку. Вона допоможе дитині краще зберігати тепло. У ній буде зручно кататися на лижах і просто грати в сніжки. Влітку знадобляться тільки шорти і майка. Ваша дитина захопився баскетболом? Тоді купуйте моделі без рукавів. Адже ніщо не повинно обмежувати його рухів! Одяг повинен бути дуже якісною. Зверніть увагу на те, щоб матеріал був еластичним.

Поради

           Хороший дитячий спортивний костюм для хлопчика коштує досить дорого. Але й тут можна заощадити. Відправля

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Copyright MyCorp © 2024
uCoz